Oj działo się w grudniu w przedszkolu, działo! Był to miesiąc pełen wydarzeń i wielu niezapomnianych wrażeń.
Na początku miesiąca wszystkie grupy przedszkolne witały niecodziennego gościa.  Z krótką wizytą wpadł zabiegany (jak co roku o tej porze) Mikołaj. Pogawędził z dzieciakami. Poskarżył się na psotne elfy, które w tym roku przygotowując Mikołajowi strój wizytowy ustawiły nieodpowiednią temperaturę w pralce i przez to mikołajowy kubrak co nieco się skurczył. Mikołaj porozdawał przedszkolakom prezenty i pomknął dalej.

Zapraszamy do wpisu z dnia 9 grudnia 2015 (Mikołajowe Ho!Ho! Ho! w przedszkolu), a w nim  poszerzona o nowe zdjęcia galeria.
Ale to nie wszystko co wydarzyło się w grudniu w przedszkolu …

Pewnego grudniowego przedpołudnia przedszkolne grupy „średniaków” i „starszaków” wybrały się do Osin na zajęcia przygotowane przez Centrum Edukacji Regionalnej. Tematyka zajęć dotyczyła obrzędów i zwyczajów związanych z czasem okołobożonarodzeniowym. Świąteczny nastrój na tych warsztatach zapanował m.in. dzięki przystrojeniu przez dzieci choinki.
Co jeszcze wydarzyło się tego dnia w Osinach? Można się o tym dowiedzieć oglądając poniższe zdjęcia.


„Maluchy” w grudniu też nie próżnowały. Właściwie to miały ręce pełne roboty. Z wielkim zapałem wykrawały bożonarodzeniowe ciasteczka, które potem znalazły się na ich wigilijkowym, przedszkolnym przyjęciu. Po przygotowaniu ciasta przez panią Sylwię w ruch poszły motylki, serduszka, bałwanki, pajacyki i inne foremkowe kształty. Ciasteczkowe zajęcia były okazją nie tylko do przygotowania poczęstunku, ale również doskonałym ćwiczeniem usprawniającym motorykę dziecięcych rączek.
Przed świętami dzieci zasiadły przy wspólnym stole, by razem świętować zbliżające się Boże Narodzenie i życzyć sobie nawzajem Wesołych Świąt !