Po dwóch latach przerwy 28 maja 2022 roku ponownie spotkaliśmy się w naszej szkole na festynie rodzinnym.

Tegorocznemu wydarzeniu przyświecała idea współpracy i przedsiębiorczości naszych uczniów. Jak mówił Henry Ford:

„Zbieganie się razem to początek.

Trzymanie się razem to postęp.

Wspólna praca to sukces”.

Uczniowie klas  4-8 mogli wykazać się pomysłowością i operatywnością w organizacji stoisk klasowych, na których wykonywali tatuaże, pletli warkoczyki, malowali twarze, sprzedawali ciastka, muffinki, lemoniadę oraz inne artykuły. Uczyli także strzelania do tarczy. Zarobione przez zespoły klasowe pieniądze przeznaczyli na klasowe wydarzenie- np. wyjście na lody.

Uczniowie klas 1-3 oraz niektórzy ich starsi koledzy zaangażowali się w organizację II wyprzedaży garażowej, która cieszy się dużą popularnością wśród naszych wychowanków. Dzieci miały okazję posprzątać swoje pokoje i wyprzedać to, co już im nie potrzebne, a przede wszystkim dorobić do kieszonkowego 🙂

Kilkunastu uczniów zaangażowało się także w przygotowanie i pomoc w organizacji całego wydarzenia. Jako uczestnicy Projektu „Kompetentne Szkoły”  w ramach zajęć z przedsiębiorczości przywdziali odblaskowe kamizelki i pełnili funkcję wolontariuszy i pomagali w organizacji stoisk, nadzorowali porządek oraz przebieg biegu dookoła szkoły.

Dziękujemy za życzliwość sąsiadom, którzy wyrazili zgodę na zamknięcie ulicy przy szkole, Panu Cierlakowi, który udostępnił swój ogród, abyśmy mogli postawić na nim zamek dmuchany oraz wszystkim rodzicom, którzy upiekli na tę okazję ciasto.

Bardzo dziękujemy za współpracę i wsparcie w organizacji tego wydarzenia Radzie Rodziców oraz Radzie Dzielnicy oraz strażakom.

Specjalne podziękowania dla Pana A. Kusia, który na swoje barki wziął formalności związane z organizacją biegu i przygotowaniem trasy.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność, zaangażowanie się i działanie dla dobra naszej szkoły i dzielnicy.