W czwartek w przedszkolu dzieci mogły obejrzeć przedstawienie ” Dziecięce banialuki czyli na wszystko jest przysłowie”. Głównym bohaterem był Janek, którego dziadek stracił pamięć i nie pamiętał żadnego z przysłów jakie uczył swojego wnuczka. Janek postanowił wyruszyć w podróż, aby odszukać magiczny owoc,który miał przywrócić pamięć dziadkowi. Po drodze spotkał różne postacie takie jak ciemną chmurę czy babuleńkę. W tej podróży towarzyszyły mu dzieci i dzielnie go wspierały.
W czasie przedstawienia dzieci uczyły się od Janka przysłów, a nawet dzieliły się z nim tymi, które już same znały. Podróż nauczyła je nie tylko przysłów, ale także tańca.
Przedszkolaki z chęcią odpowiadały na wszystkie pytania i brały czynny udział w przedstawieniu.