Najbardziej aktywna polska szkoła jest w Poznaniu. Drużyna Energii jedzie do stolicy Wielkopolski!

Nasza Szkoła Zajęła 15 miejsce na 200 szkół to wynik na pewno dobry ale niesatysfakcjonujący. Dlatego teraz mamy czas do 23 kwietnia żeby nagrać max filmów w jak najlepszym wykonaniu !! Poniżej Ambasadorzy Drużyny Energii prezentują nowe filmy 9,10,11,12. Do dzieła !!

(filmy w linku)

 

http://druzynaenergii.pl/#cwiczenia

 

Ponad 5 000 filmów z ćwiczeniami nagrali w marcu uczniowie uczestniczący w II edycji Drużyny Energii. Ambasadorzy mieli twardy orzech do zgryzienia! Aż 6 szkół przesłało maksymalną liczbę wideo, co oznacza, że w danej szkole w zabawę zaangażowały się wszystkie dzieci mogące wziąć udział w rywalizacji. Ostatecznie Izabela Bełcik, Marek Citko, Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Krzysztof Ignaczak i Rafał Lipiński przeprowadzą wyjątkową lekcję wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 23 im. gen. Józefa Bema w Poznaniu!

Uczniowie ze zwycięskiej szkoły pokazali, że nigdy nie wolno się poddawać, bo w sporcie najważniejsze są charakter i determinacja w dążeniu do celu. W pierwszym miesiącu sportowej rywalizacji również nagrali maksymalną liczbę filmów, ale konkursowe jury przyznało im wtedy 2. miejsce i Drużyna Energii pojechała do Dywit w województwie warmińsko-mazurskim. Tym razem młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 23 nie mieli już sobie równych. Olbrzymie zaangażowanie uczniów i nauczycieli opłaciło się – ambasadorzy zdecydowali, że to właśnie szkoła z Wielkopolski zasłużyła na miano najbardziej energetycznej w kraju!

200 szkół walczy o nagrody

Drużyna Energii to projekt skierowany do klas 6-8 szkół podstawowych i mający na celu promocję aktywności fizycznej przy wykorzystaniu nowoczesnych kanałów komunikacji, z których nastolatkowie korzystają najchętniej. Aktywna zabawa trwa nie tylko podczas lekcji w zwycięskich szkołach, ale na co dzień przenosi się też na Facebooka, Instagrama, YouTube’a czy TikToka. O tym, że sport to nie tylko zdrowie, ale i wspaniała zabawa, przekonują ambasadorzy programu. W tym roku do uwielbianego piłkarza Marka Citki, znakomitego siatkarza Krzysztofa Ignaczaka, znanego dziennikarza sportowego Bartosza Ignacika i mistrza świata w trickach piłkarskich Krzysztofa Golonki dołączyli dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce Izabela Bełcik i najlepszy „dunker” świata Rafał Lipiński, dzięki któremu rywalizacja rozszerzyła się o koszykówkę.

W II edycji do zabawy dołączyło 100 szkół z całej Polski, więc w sumie w programie jest ich już 200. Zadaniem uczniów jest powtarzanie ćwiczeń przygotowywanych przez ambasadorów, nagrywanie ich wspólnie z nauczycielami i przesyłanie za pomocą oficjalnej strony Drużyny Energii. Do wygrania jest 5 niezapomnianych lekcji WF-u, w czasie których szkoły walczą o nagrody główne – udział w Wielkim Finale, który odbędzie się w czerwcu na gdańskim Stadionie Energa, czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy i okazały Puchar Drużyny Energii.

Energetyczna lekcja w Poznaniu

W marcu uczniowie nagrali i przesłali dokładnie 5 002 filmy, więc licznik II edycji przekroczył już 12 000 nadesłanych wideo. Zwycięska Szkoła Podstawowa nr 52 w Poznaniu rzutem na taśmę wyprzedziła Szkołę Podstawową we Wróblewie z województwa łódzkiego.

Nigdy nie jest nam łatwo wskazać jednego zwycięzcę, bo wszystkie szkoły wykazują się wielkim zaangażowaniem i kreatywnością. Tym razem debatowaliśmy jednak szczególnie długo, ponieważ szkoła z Wróblewa naprawdę wysoko zawiesiła poprzeczkę. Dlatego też apelujemy do jej uczniów i nauczycieli – nie poddawajcie się w walce o nagrodę, bo byliście naprawdę blisko!podkreśla Krzysztof Ignaczak, mistrz świata w siatkówce i ambasador Drużyny Energii.

O zwycięstwo kolejny raz dzielnie walczył Specjalistyczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy. Wśród szkół, które przesłały maksymalną liczbę filmów, znalazły się jeszcze Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Jaszkowej Dolnej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelkowie i Szkoła Podstawowa im. Świętego Franciszka z Asyżu w Staświnach.

Sportowa rywalizacja trwa

Przed wszystkimi szkołami uczestniczącymi w zabawie okazja na to, by powalczyć o zwycięstwo w kolejnym miesiącu sportowej rywalizacji i dołączyć do kolegów i koleżanek z Dywit oraz Poznania. Tym razem wśród sportowych zadań znalazły się siatkarskie podanie sposobem dolnym z podbiciem nad głową, żonglerka głową, przyjęcie piłki między kolanami oraz kozłowanie slalomem. Ambasadorzy czekają na filmy do wtorku 23 kwietnia, a zwycięzca zostanie ogłoszony dwa dni później.