Dogoterapia jest metodą wspomagającą działanie rehabilitacyjne oraz terapeutyczne, w której borą udział odpowiednio przeszkolone psy. Dzięki niej poprawiają się społeczne relacje ze zwierzętami, a także funkcjonowanie fizyczne i psychiczne człowieka. O tym jak dobry wpływ na człowieka ma dogoterapia mogły się przekonać dzieci w świetlicy. W dniu 06.10.2021r odwiedził nas  piesek Raffi rasy cavalier. Jego opiekunka pani Małgorzata Hanslik przeprowadziła dla dzieci zajęcia z dogoterapii.

 

W czasie zajęć dzieci mogły przełamać lęk przed czworonogami, mogły dotknąć pieska i się z nim przywitać. Zostały poinstruowane jak bezpiecznie postępować ze zwierzętami,  zwłaszcza z psami bezpańskimi. Jak postępować i jak się zachować w przypadku ataku psa oraz co wolno i czego nie wolno robić w obecności czworonogów. Dodatkowo dowiedziały się, że posiadanie zwierzątka to nie tylko zabawa, ale również obowiązki. Jednym z elementów zajęć było karmienie pieska specjalnymi smaczkami, które dzieci mogły podać Raffiemu bezpośrednio z rączki oraz nalać mu wody. Później była już tylko zabawa, która sprawiła dzieciom i pieskowi dużo frajdy. Dzieciom tak się podobały zajęcia z pieskiem, że szkoda było się rozstać. Mamy nadzieję,że Raffi nas jeszcze odwiedzi.