To jasne ! – zakrzyknie większość z Was. Butelka służy do przechowywania cieczy. I macie rację. Ale … nie do końca.

Czy ktoś z Was pomyślał, że butelka może być też karmnikiem dla ptaków, instrumentem muzycznym, podbierakiem? Że można z niej wykonać wiele elementów dekoracyjnych, obrzeże rabaty, skonstruować grę, maskotkę…
To właśnie nazywa się upcycling, czyli nadawanie nowego życia starym, niepotrzebnym przedmiotom. Zapewniam Was, że pomysłów jest o wiele, wiele więcej. Ogranicza nas w tym tylko nasza wyobraźnia, a raczej – czasem jej brak.

Upcycling to nie tylko ekologia. To sposób na rozbudzenie wyobraźni, kreatywności. To nauka nieszablonowego myślenia.

Uczniowie klasy II wraz ze swoją wychowawczynią – panią Kornelią Wolak podchwycili tę ideę i stworzyli swój ekoprojekt. Motywem przewodnim jaki sobie obrali było wykonanie elementów dekoracyjnych i ozdób.
Jak już zapewne wiecie, ze swoimi pracami wystartowali w konkursie organizowanym przez znaną sieć z branży handlowej. Praca nad tym projektem to była dla naszych uczniów nie tylko zabawa. To nauka pracy w zespole, razem – ramię w ramię, wspólnie. To również możliwość rozwijania i doskonalenia swoich zdolności manualnych. To wreszcie nauka nieszablonowego myślenia.  Oczywiście zabawy i radości było przy tym co niemiara.

Jak pewnie wiecie I etap tego konkursu polega na  zdobyciu jak największej ilości głosów. 10 prac, które uzyskają największą liczbę głosów przechodzi do II etapu. I tu liczymy na Was. Mamy nadzieję, że staniecie  z nami, ramię w ramię i codziennie oddacie swój głos na naszą pracę. Przypominamy , że głosowanie trwa do 19 stycznia 2017 roku.  Link w lewej szpalcie KONKURSY zaprowadzi Was na stronę gdzie można oddać swój głos.
W tej chwili praca uczniów naszej szkoły plasuje się w pierwszej 20-tce.

Zdjęcia wykonała pani Anna Kołodziejska.