D1W dniach od 30 maja do 03 czerwca odbywały się w naszej szkolne Dni profilaktyki. Motyw tęczy przewodniczył nam, jako symbol tegorocznych obchodów.

  • Dzień pierwszy: STOP! Nie daj się wciągnąć w uzależnienia!

Uczniowie oglądali film animowany nt. mechanizmu powstawania uzależnienia a pedagog szkolny wyjaśnił im przyczyny i skutki uzależnień.

  • Dzień drugi: Bądź ostrożny korzystając z Internetu!

Uczniowie kl. IV-VI zaprezentowali przygotowane przez siebie plakaty nt. zagrożeń i korzyści wynikających z korzystania z Internetu oraz plakaty promujące bezpieczne i ciekawe strony internetowe przeznaczone dla dzieci.

  • Dzień trzeci: Bądź pozytywnie nastawiony!

Uczniowie kl. I – III brali udział w drużynowej grze planszowej w wielkim formacie, przeprowadzonej na boisku szkolnym, której celem było rozwijanie umiejętności pracy zespołowej i zdrowego współzawodnictwa.

  • Dzień czwarty: Pomagaj innym w cierpieniu!

Kolejny raz przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję „Babeczkowy czwartek” i tym samym wsparliśmy finansowo dziecko mieszkające w Żorach i będące pod opieką fundacji pomagającej chorym dzieciom.

  • Dzień piąty: Bądź aktywny w swoim środowisku!

Ogłosiliśmy konkurs na projekt graficzny logo na szkolną stronę internetową, jako propozycję kreatywnego spędzenia czasu wolnego oraz okazję do rozwijania swoich uzdolnień. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy II a Dawid Trojanowski. Gratulujemy! Praca Dawida będzie ozdobą naszej strony internetowej.