IMAG034127 listopada pierwszoklasiści wraz z grupą dzieci przedszkolnych wzięli udział w warsztatach edukacyjnych z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, prowadzonych przez wykwalifikowane asystentki stomatologiczne z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji w Katowicach. Spotkanie to miało na celu uświadomienie uczniom potrzeby dbania o higienę jamy ustnej oraz zachęcenie do odwiedzania gabinetów dentystycznych. Składało się z pogadanki, prezentacji, połączonej z pokazem oraz wstępnego badania stanu zębów dzieci. Uczniowie otrzymali na pamiątkę naklejki oraz lusterka dentystyczne. Dzięki atrakcyjności oraz ciekawej formie prowadzonych zajęć uczniowie z chęcią będą odwiedzać gabinety stomatologiczne.