To my! Pierwsza drużyna DI w naszej szkole.
Nazywamy się Kreatywne Kaktusy a powołała nas do życia p. Mariola Ordon.
O co w tym wszystkim chodzi i z czym się to je?
DI to skrót od wielkiego międzynarodowego przedsięwzięcia o nazwie Destination Imagination.
Destination to punkt docelowy, Imagination to wyobraźnia.
W tym projekcie chodzi o promowanie twórczego podejścia do rozwiązywania problemów.
Dojście do znalezienia najlepszego rozwiązania to droga rozpoczynająca się od  uruchomienia swojej wyobraźni, wyzwolenia kreatywności oraz wspólne zespołowe poszukiwanie najlepszego rozwiązania.
Tak też uczymy się działać w naszej drużynie.

Jesteśmy ośmioosobowym dziewczyńskim zespołem. To my: Ola, dwie Darie, dwie Hanie, Julia, Karolina i Kinga. Pewnie nieraz mijałyśmy się z Wami na szkolnym korytarzu, bo wszystkie jesteśmy uczennicami ZSP-6 i chodzimy do 5 klas.
Po lekcjach spotykamy się razem z naszą panią trener Mariolą Ordon i pracujemy nad „wyzwaniami na już” oraz nad naszym pokazowym wyzwaniem teatralno-technicznym, które zaprezentujemy podczas polskich eliminacji, które odbędą się pod koniec marca we Wrocławiu.
Pracy mamy sporo. A i wiele wyzwań stoi przed nami – zbiórka funduszy, wymyślenie tematu przewodniego, stworzenie przedstawienia, uszycie kostiumów, zastosowanie różnych technicznych rozwiązań i wiele, wiele innych działań…  A to wszystko musimy zrobić samodzielnie. Dorośli mogą nam tylko kibicować,  ewentualnie coś pokazać, wyjaśnić zasady działania,  zmotywować do szukania nieszablonowych rozwiązań, przytrzymać młotek (bo gwóźdź to wbić musimy już sami) czy wesprzeć nas dobrym słowem.

Luty się kończy. Marzec i nasz wyjazd do Wrocławia już tuż, tuż …
W drużynie Kreatywnych Kaktusów czas też nie stoi w miejscu. Wiele się u nas dzieje, oj wiele ….
o czym będziemy Was stale informować.
A Wy trzymajcie za nas kciuki.

A poniżej kilka zdjęć z naszego grudniowego świątecznego jasełkowego spotkania, podczas którego Kreatywne Kaktusy zbierały swoje pierwsze fundusze sprzedając świąteczne ozdoby.