Uczniowie klas drugich i trzecich brali udział wyzwaniu czytelniczym „Bingo”, którego celem było zachęcenie do czytania w nieszablonowy sposób. Wyzwanie oparte było na zasadach znanej gry bingo.

 

Każdy uczestnik akcji otrzymał kartę pracy ze schematem składającym się z 16 pól. Każdemu polu odpowiadała jedna kategoria książek, np. tytuł na taką literę jak twoje imię, roślina lub zwierzę w tytule, tytuł z liczbą itd. Zadanie polegało na czytaniu książek, których tytuły spełniały podane na schemacie kryteria. Wyróżnione uczennice, które z zaangażowaniem przystąpiły do wyzwania i jako pierwsze przeczytały cztery książki z sąsiadujących pół w pionie, w poziomie lub na skos to: Hanna Płonka, Maja Baryn, Olga Jęczmionka, Natalia Kalus, Judyta Bolesta, Zofia Kempny, Nadia Szańska, Emilia Pociask. Gratulacje dla naszych czytelniczek.