Jasełka 2019

Przed ponad dwudziestoma wiekami gwiazda betlejemska poprowadziła ludzi dobrej woli na niezwykłe spotkanie – spotkanie z Nowonarodzonym Dzieciątkiem, które  świat obdarować miało pokojem, miłością i przebaczeniem.

14 grudnia 2019 roku ludzi dobrej woli zgromadziły szkolne jasełka, które odbywały się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Żorach – Kleszczowie. W szkolnych murach pojawili się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Świąteczny nastrój wyczarowali dla nas nauczyciele wraz z grupą rodziców przybliżając nam historię z Betlejem za pomocą pantomimy. Po przedstawieniu i wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na coś dla ciała. Stoiska ze słodkościami rokrocznie cieszą się wielkim zainteresowaniem gości. Tak też było i w tym roku. Nie ma się co dziwić, wszak to domowe wypieki rodziców naszych uczniów.
Jasełka to też doskonała okazja, by zaopatrzyć się w świąteczne dekoracje, które przygotowywane były przez uczniów wraz z nauczycielami oraz przez rodziców. Wielu odwiedzających świąteczne stoiska skorzystało ze sposobności i zakupiło ozdoby, które dekorować będą nasze domy podczas tegorocznych świąt.
Myślę, że każdy zabrał ze sobą do domu kawałek świątecznej atmosfery, która tego popołudnia została wyczarowana przez szkolną społeczność.

A z okazji świąt, które tuż, tuż … życzymy, by były one powodem do spotkania z drugim człowiekiem, czy to w  gronie bliskich nam osób, czy też nieznajomych. Obdarzajmy ludzi tym, z czym przyszedł do nas Jezus – pokojem, miłością i przebaczeniem. Wesołych Świąt.