Wszystko zaczęło się od Magdy Prokopowicz – kobiety, która zmieniła w Polsce podejście do choroby nowotworowej. Zakładając fundację Rak’n’roll postanowiła zawalczyć o kobiety, o ich kobiecość w chorobie, podczas i po chemio- czy radio- terapii.

Powołana została do życia akcja Daj Włos! O co w niej chodzi?

O kobiecość. Każdy kto chce obciąć włosy może to zrobić w szczytnym celu – przeznaczyć obcięte włosy na peruki dla kobiet, które swoje włosy utraciły w wyniku wyniszczających chemioterapii.

Dzieciaki z klasy III postanowiły zrobić coś dobrego dla innych  i włączyły się do akcji. Wsparł nas w tej akcji Salon fryzjerski TRENDY Hair Fashion. Dzięki serdecznemu podejściu Pani Dominiki z salonu TRENDY Hair Fashion chętne dziewczynki,  które miały  włosy odpowiedniej długości mogły je w tym salonie bezpłatnie obciąć.
Wielkie brawa dla dziewczynek za odwagę i dar serca. Paniom pracującym w salonie dziękujemy za sympatyczne przyjęcie i fachowa obsługę.
Swoje włosy dla fundacji Rak’n’roll z przeznaczeniem na wykonanie peruk dla kobiet po chemioterapii podarowały:
Kamila Padiasek, Julia Rojek, Hania Strząbała, Kinga Frysz – małe kobiety, ale o jak wielkich i wrażliwych sercach.
Mamy nadzieję, że tym małym gestem przyczynimy się do tego, że  gdzieś tam jakaś kobieta odzyska utracone wraz z wypadającymi po chemioterapii włosami poczucie kobiecości.

Jeśli ktoś z Was – uczniowie, nauczyciele, rodzice –  chciałby się włączyć i podarować swoje włosy fundacji Rak’n’roll proszę zgłosić taką chęć u swojego wychowawcy najpóźniej do dnia 14 czerwca.
Dzięki uprzejmości pani Boryś i Jej Atelier Fryzjerskiemu K&D będziemy mogli  dla chętnych osób zorganizować akcję ścinania włosów w szkole, w ostatnim tygodniu roku szkolnego.
Szczegółowe warunki, jakie powinny spełniać włosy przeznaczone na akcję Daj Włos! dostępne będą u wychowawców lub na stronie fundacji www.raknroll.pl w zakładce „Chcę Pomóc”.
Chcesz pomóc? – zgłoś się i weź udział w akcji „Daj Włos!”