W nowym roku szkolnym dzieci uczęszczające do świetlicy mają do dyspozycji odświeżoną salę, która zyskała na przytulności.

 

 

 

Wspólnie ustaliliśmy zasady właściwego zachowania się, dzięki którym będziemy miło i bezpiecznie spędzać czas w świetlicy.  Zasady zostały ujęte w kontrakcie świetlicowym. Dzieci akceptację i chęć ich przestrzegania potwierdziły odrysowanymi dłońmi.

Podobnie, jak w poprzednim roku szkolnym, będziemy stosować system motywacyjny polegający na zbieraniu słoneczek za przykładne zachowanie. Nasza tablica motywacyjna zapełnia się już słoneczkami.

Jesienna tematyka zajęć świetlicowych realizowana była m.in. w oparciu o metodę Doroty Dziamskiej „Edukacja przez ruch”, dzieci brały udział w zabawach rytmicznych oraz wykonały pracę pt. „Jesienny spacer jeżów”. Najmłodsi wychowankowie doskonalili się w kolorowaniu ilustracji.