’BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W tym roku ta wspaniała i wyjątkowa akcja prowadzona przez Fundację Sensoria oraz Muzeum Powstania Warszawskiego została zorganizowana po raz trzeci, a w naszej szkole w Kleszczowie miała swoją inaugurację.

 

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „BohaterON” na terenie szkoły był pan Robert Nowak, a uczestniczyli w niej uczniowie z klas: II „B”, których w historię Powstania Warszawskiego wprowadził Włodek bohater książki „Zaklęcie na W” oraz klas: III, IV, V „A”, V „B”, VI i VII. Każdy z uczniów otrzymał jedną kartkę pocztową, na której mógł umieścić swoją wiadomość, np. życzenia dla Powstańca Warszawskiego. Efektem przeprowadzonej akcji jest 50 pięknych kartek pocztowych, które za pośrednictwem Fundacji Sensoria trafią do żyjących Powstańców Warszawskich.