I na całego bawiła się „szóstka” na szkolnym festynie sportowym, który odbył się 3 czerwca.
A powodów do zabawy było co niemiara.

Grono pedagogiczne wykazując się wielką fantazją, poczuciem humoru i dystansem do siebie podbiło serca publiczności bajkowym przedstawieniem i udowodniło, że w każdym dorosłym drzemie  dziecko, które  zawsze jest skore do zabawy. Nauczyciele występując w nietypowych dla siebie rolach przebojem zwojowali widzów zbierając zasłużone brawa.

 

Potem przyszedł czas na wychowanków szkoły tańca Movimento, którzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne.

 

Doceniono również uczniów, którzy w tym roku wyróżnili się pod względem sportowym.

 

Następnie nadszedł czas na rozgrywki sportowe i tradycyjny już bieg wokół szkoły.

 

Bogatą ofertą kusiły również stoiska przygotowane przez uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, harcerzy i rodziców.

 

A dla wytrwałych rada rodziców pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach  przygotowała bajkową grę terenową Raju! Bajka. Ten, kto nie wierzył, że w kleszczowskim lesie spotkać można Czerwonego Kapturka, Królową Śniegu, Rybaka ze złotą rybką, Babę Jagę czy Kopciuszka na własne oczy mógł się przekonać, że wystarczy odrobina fantazji i … wszystko jest możliwe.

 

Aby bajki mogły towarzyszyć nam nie tylko w domowym zaciszu, na świeżym powietrzu powstała całoroczna czytelnia. Teraz każdy, kto ma ochotę zanurzyć się w świat fantazji wykreowany na kartach książek, skorzystać może z jednej z dwóch gablot bookcrossingowych zlokalizowanych przy placu zabaw, czy na terenie rekreacyjnym przy stawie Śmieszek, w których znajdują się książki zebrane przez naszą lokalną społeczność.

 

To wszystko nie mogłoby się wydarzyć gdyby nie pomoc i współpraca wielu ludzi i organizacji.
Z tego miejsca serdecznie wszystkim Wam dziękujemy.

Zdjęcia zostały wykonane przez pana Marcina Słodczyk