W terminie od 14 lutego do końca maja br. w naszym przedszkolu realizowany będzie projekt edukacyjny „W świecie bajek”. 

Wielu z nas wychowywało się na ponadczasowych historiach i bajkach, które na zawsze zapadły nam w pamięć. Nie tylko ze względu na formę, ale i przekaz, kształtujący często światopogląd nowego pokolenia. Celem projektu jest przekazanie dzieciom pozytywnych wartości w formie innej niż przez współczesne zdobycze technologii. Jedyne i niepowtarzalne bajki napisane do celów projektowych  mają u dzieci pobudzić wyobraźnię, zaszczepić dobre nawyki w zachowaniu, ale również nauczyć w jaki sposób wyrażać emocje; jak je rozpoznawać u siebie i u innych ludzi. Projekt ma edukować w inny sposób niż ma to miejsce w dzisiejszych czasach i pokazać, że można spędzić czas inaczej, niż patrząc w ekran komputera, telefonu komórkowego czy telewizora.

Organizator: młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach
Opis:
Projekt “ W świecie bajek” to przestrzeń, którą chcemy stworzyć dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Naszym założeniem jest przekazanie ważnych dla nas wartości takich jak: tolerancja, przyjaźń, współpraca, otwartość, wzajemna pomoc.
W tym celu napisaliśmy dziewięć bajek: ”Kolor bez znaczenia”, “O głodnym niedźwiedziu”, “Wiewiórka Iwonka i kolorowe orzeszki”, “Smok Gustaw” cz. I i II, “ O dziewczynce której strach miał wielkie oczy”, “Leniwy motyl Michał”, “Piękny dinozaur”, “Ostatni lot”, które nagraliśmy w studiu radiowym i przygotowaliśmy w postaci podcastów które umieściliśmy na stronie naszego projektu http://wswieciebajek.pl/(Podcasty będą dostępne od 14 lutego ). Opracowaliśmy scenariusze lekcji, materiały pomocnicze (kolorowanki, łamigłówki) i inne.