Z okazji Święta Górników trzech Tatusiów odwiedziło naszą grupę. Górnicy opowiedzieli dzieciom o pracy „na dole”, o tym jak wyglądało górnictwo dawniej, a jak dziś. Dzieci dowiedziały się także jak powstał węgiel oraz kilku ciekawostek o symbolach górniczych i mundurze. Największą radość dzieci czerpały z możliwości dotknięcia i przyjrzenia się z bliska przyniesionym przedmiotom. Były to fragmenty skał, przedmioty służące do mierzenia, czapki i szpady górnicze. Na koniec spotkania dzieci zaśpiewały uroczyste Sto lat i podziękowały Górnikom za przybycie. W prezencie otrzymaliśmy słodki poczęstunek i gigantyczne kolorowanki, które sprawiły dzieciom wiele radości! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Tacie Hani P., Tacie Alka i Tacie Wiktorii za poświęcony nam czas.