Jak co roku, w trzecią niedzielę listopada obchodzony był Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w bieżącym roku, w okresie od 1 stycznia do 27 września, doszło do 1 598 wypadków na pasach, w których zginęło 96 pieszych, a rannych zostało 943. Przepis o pierwszeństwie pieszych na pasach pokazuje wzrost liczby wypadków, ofiar śmiertelnych i rannych o ponad 30 procent.
Szaruga jesienna i panujące warunki na drogach wymagają od uczestników ruchu drogowego szczególnej uwagi, gdyż każdy z nas wie, że czasami sekundy decydują o zbiegu nieszczęśliwych okoliczności. Powinniśmy wszyscy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania. Poruszając się pieszo po drogach, pamiętajmy o odblaskach, gdyż dzięki nim stajemy się bardziej widoczni i tym samym bezpieczniejsi.

Uczniowie klas czwartych na lekcjach techniki, utrwalając wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze, wykonali pacę Pan Stop, dzięki czemu są doskonale przygotowani do poruszania się po drogach. Was też zachęcamy do dbania o swoje bezpieczeństwo. Pamiętajcie, bądźcie uważni i noście odblaski!!!