„Bądź pozdrowiony gościu nasz!
W radosne progi nasze wejdź”

 

15  i 18 grudnia szkolne drzwi zostały szeroko otwarte by pomieścić miłych gości – przedszkolaków, uczniów, rodziców, nauczycieli, przyjaciół i sympatyków szkoły – wszystkich, którzy w tych dniach  zawitali w progach naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 6. Okazja to była nie byle jaka – szkolno – przedszkolne jasełka 2018.


Czas na chwilę jakby zwolnił. Przedświąteczne zabieganie ustąpiło miejsca refleksji nad tajemnicą betlejemskiego żłóbka. 15 grudnia zadbali o to uczniowie, którzy pod opieką pań Agnieszki Stanieczek i Katarzyny Bazgier przypomnieli nam historię bożego narodzenia.  A wszystko to w pięknej oprawie muzycznej pod kierunkiem pana Andrzeja Marcińca. Po występach uczniów był czas, by rozejrzeć się po szkolnym kiermaszu, zakupić ciasto, prace czy ozdoby wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Kto chętny, mógł stanąć do  licytacji żywych choinek. Można też było sobie przysiąść z kubkiem aromatycznej herbaty czy kawy, porozmawiać ze znajomymi i poczuć magię tego wyjątkowego czasu.
18 grudnia dzieci przedszkolne przybliżyły miłym gościom tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Opowiedziały o choince, kolędach, gwiazdce i wigilii. Było wspólne kolędowanie, życzenia  i świąteczny poczęstunek. I tutaj również była okazja by zakupić jakiś świąteczny drobiazg.

Dziś jasełka 2018 są już wspomnieniem. Przed nami, już za momencik, wyczekiwane święta z ich unikalną atmosferą i wyjątkowym klimatem – klimatem, który tworzymy my sami poprzez bożonarodzeniowe dekoracje, świąteczną muzykę, szykowanie specjalnych potraw zarezerwowanych tylko i wyłącznie na ten czas.  To również moment, gdy podejmujemy trud, by spotkać się ze sobą nawzajem (często pokonując wiele kilometrów).
I właśnie takiego prawdziwego, głębokiego spotkania z drugim człowiekiem, podarowania mu swojego czasu, uwagi i sympatii życzymy wszystkim. Celebracji obecności w naszym życiu  ludzi będących obok nas.

Radosnych i pełnych życzliwości Świąt Bożego Narodzenia!