16 maja w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy cykl zajęć z alpakami – alpakoterapię. Pierwsze spotkanie było pięknym i ciekawym doświadczeniem. Dzieci mogły dotykać, karmić, głaskać i obcować bezpośrednio ze zwierzętami, których  nie mają okazji oglądać na co dzień. Kolejne spotkania odbędą się 6 i 7 czerwca, z podziałem na grupy.  Ta forma zajęć pozwala dzieciom oswoić się ze zwierzętami i uczy jak je traktować. Spotkania z Alpakami pełnią funkcję wychowawczą, wspierają dzieci w sferze emocjonalnej, poznawczej i społecznej. Pomagają w niwelowaniu problemów emocjonalnych u dzieci oraz wspomagają leczenie wad rozwojowych.
Milutkie i przyjazne alpaki – Czesio, Martin, Monte – sprawiły naszym przedszkolakom ogromną radość. Ku miłemu zaskoczeniu naszym przedszkolakom z alpakami przyjechały do nas dwie kózki i piesek:-)
Wszystkie nasze przedszkolaki korzystają z zajęć alpakoterapii bezpłatnie w ramach realizowanego projektu „W małych rękach wielki świat”.

Oto krótka fotorelacja z tego spotkania.