indeksW przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów 6. klasy.

Zawsze przy okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę podniośle i poważnie mówimy o powstaniach narodowych, marszałku Piłsudskim, symbolach narodowych czy przelanej w powstaniach krwi. Tym razem również nie zabrakło tych patriotycznych treści, ale w formie krótkich wywiadów reportera ze spotkanymi przypadkowo uczniami. W swoich wystąpieniach zwracali uwagę na to, w jaki sposób każdy z nas może wyrażać patriotyzm, np. poprzez troskę o piękno i poprawność ojczystego języka, sumienną naukę lub dbałość o środowisko przyrodnicze. Apel wzbogaciła piękna recytacja okolicznościowych wierszy.

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada. W 1918 roku kończy się pierwsza wojna światowa i przychodzi radosny dzień 11 listopada 1918 roku. Polska znów jest wolna i niepodległa. Po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy.