6 grudnia 2022r. klasa 1C wybrała się na wycieczkę do piekani Emilia Kristof w Żorach.
Celem wycieczki było bliższe poznanie zawodu piekarza i cukiernika. Po całym zakładzie oprowadził nas Pan Robert, który pokazał niezwykłe pomieszczenia (garownię- saunę dla chleba  i lodówkę, do której mogliśmy wejść) oraz wytłumaczył zasady działania ogromnych maszyn. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób wypieka się różne rodzaje pieczywa. Duże wrażenie wywarł na uczniach ogromny piec do wypiekania. Cudowny zapach i aromat upieczonego pieczywa sprawił, że dzieci poczuły się głodne i z wielkim apetytem zajadały kromki przepysznego i chrupiacego chleba. Uchylono nam rąbka tajemnicy w dziale cukiernictwa, mieliśmy okazję własnoręcznie nadziewać ptysie, które mogliśmy zabarać do domu:-) Jednak najciekawszym miejscem okazała się dekoratornia, gdzie panie przygotowywały dekoracje z masy cukrowej na zamówione torty. Tutaj  dzieci mogły popróbować swoich talentów i udekorować swoje ciasteczka piernikowe.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Zapraszamy do galerii…