Daj Włos! do fundacji Rak’n’Rolla.
Akcja w naszej szkole

Daj Włos! do fundacji Rak’n’Rolla.
Akcja w naszej szkole
Peruki z naturalnych włosów są refundowane przez NFZ do wysokości limitu – 250 zł, a ich cena jest wysoka. Dlatego od 10 lat fundacja ta pomaga kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze – w Programie Daj Włos! otrzymują one peruki bezpłatnie. Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla. Dalej powędrują do perukarni Rokoko, która zrobi dla Pań wygodne i piękne peruki, o ile… no właśnie .

Niech Twój dar będzie piękny i mądry. Daj (Dobry!) Włos

1. Włosy rozjaśniane nie nadają się na perukę.
Jeśli Twoje włosy były rozjaśniane – niestety, ich struktura nie pozwala na wykorzystanie ich na perukę. Możesz pomóc chorym, wspierając datkiem zakup peruk z włosów syntetycznych lub wspierając Fundację Rak’n’Roll w inny sposób (raknroll.pl)

2. Ścinane włosy muszą mieć 25 cm lub więcej, mierzone przed zapleceniem warkoczy.
Nie może być mniej. Nie jest tu istotne, że bardzo chcesz lub masz specjalną okazję. Długość włosów nie jest przedmiotem negocjacji. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki.

3. Muszą być umyte bez odżywki.
Po użyciu odżywki lub maski włosy stają się zbyt śliskie, by tkać z nich peruki. Zetnij włosy w ich naturalnej kondycji.

4. Pakowane do wysyłki – muszą być suche.
Wilgoć pozostawiona na włosach sprawi, że dłużej leżąc w kopercie – spleśnieją.

5. Muszą być splecione w warkocze.
Osoba pracująca nad peruką musi mieć 100% pewność gdzie jest nasada włosa, a gdzie końcówka. Tylko włosy w warkoczu dają taką czytelność. Muszą być solidnie związane gumką na obu końcach.

Nasza szkoła organizuje akcję- Daj włos.
Chętne dziewczyny, które chciałyby pomóc i wesprzeć chorych na raka , bardzo proszę zgłosić się do pani Małgorzaty Hanslik lub pani Ewy Selwit- Konickiej ze świetlicy osobiście lub napisać do nich przez e- dziennik w terminie do 01.10.2021r.
Czekamy na Wasz włos.